Abraka muzika opět na naší škole

Na naši školu opět zavítalo interaktivní didaktické hudební divadlo pod vedením dr. Petra Nováka. Hudební divadlo se zaměřuje na tvorbu a realizaci didaktických hudebních pořadů připravených na míru konkrétním věkovým skupinám dětí. Zabývá se tématy bezprostředně souvisejícími s výukou a výchovou.

I v letošním roce bylo představení rozděleno na dvě části – pro první stupeň a druhý stupeň. Výukovými prostředky na míru připraveného vzdělávacího představení jsou názornost, dramatizace, zážitek, problémový úkol, diskuse a řízený dialog. Celé představení bylo prokládáno velice pěknými písničkami, které si naši žáci zazpívali společně s herci. Velmi pěkně působili i naši žáci v roli herců na pódiu, kde se museli aktivně zapojit do scének, které nás mohou potkat v běžném životě.

Odměnou hercům byl závěrečný potlesk všech žáků. Atmosféru představení můžete zhlédnout v krátkém videu.

Mgr. Vítězslav Vardan

Aktualizace 15.11.2016