Být součástí masy nemusí být vždy na škodu - Den Země

Den Země slaví každoročně více jak miliarda lidí ve 175 zemích světa. Stal se tak jediným svátkem na planetě, který slaví lidé společně bez ohledu na víru, původ nebo národnost. Vzhledem k našemu titulu Ekoškoly jsme nemohli tento den zaměřený na propagaci ochrany planety nechat bez povšimnutí.

Žáci si mohli vyzkoušet, jak se dá vyčistit voda bez pomoci chemikálií, pouze za použití přírodních materiálů. Zjistili, že na každém rohu lze najít nepřeberné množství živočichů a rostlin a naučili se je rozpoznávat. A nakonec, aby ulevili namáhaným hlavám a prospěli svým tělesným schránkám, se proběhli při závěrečné hře, jak jinak než s environmentální tematikou. Mladší děti si poskládaly básničku o matce Zemi, starší žáci potrápili mozkové závity u veršů v angličtině.

Velký dík patří třídním učitelům, kteří se žáky v mezičase mezi jednotlivými stanovišti vyráběli výrobky na Recyklojarmark. Ten se uskuteční 30. května pod vedením školního parlamentu a výtěžek z něj bude věnován na obnovení adopce sovice sněžní.  Pochvala a poděkování patří i žákům 8. A. a všem, kteří nám pomohli s organizací.

Ve fotoalbu si můžete prohlédnout více fotografií

Mgr. Barbora Žabková

Aktualizace 14.05.2017