Litter Less - když méně znaméná více

V rámci Ekoškoly jsme se prostřednictvím žákovského parlamentu Horníci zapojili do mezinárodního projektu Litter Less a jak už samotný název napovídá, jedná se o projekt, jehož cílem je aktivní snižování odpadu.

V letošním školním roce jsme se zaměřili na papír a sběr papíru v lednu napověděl, že žákům ani jejich rodičům není tato problematika lhostejná. Tím ale naše aktivita rozhodně nekončí, a proto jsme si s parlamenťáky připravili krátké povídání o významu třídění odpadu i pro naše prvňáčky. Milým překvapením pro nás bylo zjištění, že i naši nejmenší berou toto téma vážně, ve třídě mají boxy na třídění odpadu a ani cizí slova jako recyklace je nezaskočí a nejsou pro ně neznámá.

Velká pochvala patří Magdě a Danovi Pavlíkovým a Honzovi Vu za přednášku a odvahu vystoupit před třídou.

Mgr. Barbora Žabková

Aktualizace 14.02.2017