Lyžařský výcvikový kurz v Karlově pod Pradědem

V měsíci únoru se naše škola zúčastnila lyžařského výcvikového kurzu v Karlově pod Pradědem. Oproti loňskému roku nám letos přálo počasí a sněhu bylo dostatek. Už při příjezdu k velmi dobře vybavenému hotelu Kamzík, odkud jsme měli krásný výhled na sjezdovky, bylo jasné, že výcvik proběhne k naší naprosté spokojenosti.

Kurzu se zúčastnilo 39 žáků z šestých, sedmých a devátých tříd. O zdokonalení lyžařských a snowboardových dovedností se snažili instruktoři Mgr. Š. Jirků, Mgr. V. Vardan, Mgr. J. Müller a "snowboarďačka" Mgr. L. Necidová.

Jak na sedmi sjezdovkách skiareálu Myšák v Malé Morávce, tak v odpoledním a večerním programu jsme si užili nejen spoustu legrace, ale dozvěděli jsme se i zajímavé a užitečné informace. Vyvrcholením celého kurzu byl závod ve slalomu, kde jsme proti časomíře mohli předvést rychlost a techniku mezi kloubovými slalomovými tyčemi.

Předávání diplomů a medailí i zhodnocení celého kurzu proběhlo na maškarním bále ve společenské místnosti hotelu.

Všem lyžařům děkujeme za kázeň, snahu zvládnout všechna úskalí tohoto náročného výcviku a dobrou náladu po celý týden. Jak prožili naši žáci  tento kurz, můžete zhlédnout na videu, ve fotogalerii a přečíst si ve velmi pěkném článku Báry Slezákové.

Fotoalbum | Video | Článek Báry Slezákové

Mgr. Vítězslav Vardan