V 8.C jsme vytvářeli webové stránky

Se třídou 8.C jsme v informatice posledních několik hodin vytvářeli webové stránky. Aby se lépe vysvětlovalo, co, kde a jak, všichni jsme si založili stránky na stejném serveru a zvolili jsme stejnou šablonu. Práce tak byla mnohem přehlednější. Na stránkách jsme si ukázali, jak upravit hlavní menu, jak vložit obrázky, mapu nebo třeba dotazník.

Během posledních dvou hodin potom žáci měli své stránky přepracovat tak, aby byly zaměřené na jedno téma, kterému bude odpovídat zvolená šablona, nahrané obrázky, případný dotazník a samozřejmě také texty.

I přesto, že se žáci snažili dělat co nejméně chyb v textech, sem tam se nějaká objeví, ale dali si se svými stránkami tolik práce, že jim to můžeme pro tentokrát prominout :-)

A co že z toho vzniklo? Můžete se zde podívat na několik ukázek:

Mgr. Lenka Horká

Aktualizace 18.05.2016