Program Hasík ve 2. třídách

V měsíci březnu nás navštívili hasiči ze HZS Brno-Líšeň. Každá třída absolvovala dvě výukové lekce. První část byla zaměřena na znalost čísel tísňového volání a zásady první pomoci. Dále nám hasiči předvedli svou výstroj, kterou používají při skutečném zásahu. Děti slyšely i autentické zvuky a hovořily s hasičem přes dýchací masku.

Ve druhé části programu se děti dozvěděly, jak se zachovat při bezprostředním ohrožení. Byly poučeny o zásadách a pravidlech při zásahu hasičů. Na závěr dostaly i domácí úkol: vypracovat s pomocí rodičů plán bytu a vyznačit v něm únikovou trasu. Tento úkol si přinesou na třetí lekci, která nás čeká přímo na hasičské stanici v Líšni. Na toto setkání se všichni už moc těšíme, zejména na slíbenou ukázku hasičských vozidel, přípravy na zásah a hasiče v akci.

Mgr. Pavlína Baláková, Mgr. Petra Svobodová

Aktualizace 22.03.2016