1.A poprvé společně v divadle

Děti z 1.A mají za sebou první společnou návštěvu v divadle. Co tomu předcházelo? Především kreativita dětí při výrobě vánočních přání pro seniory do léčeben pro dlouhodobě nemocné a do domovů důchodců.

Když nás paní spisovatelka Saša Sandras pozvala do divadla REDUTA na představení "Brněnské pověsti", měli jsme všichni velkou radost. Naše těšení nám nepokazilo ani nevlídné počasí, které nám trošku zkomplikovalo cestu do divadla.

V divadle nás přivítala paní spisovatelka. Spolu s dalšími pozvanými dětmi jsme s napětím čekali na začátek představení. Seděli jsme hned ve druhé řadě, takže jsme měli všechny postavy z pověstí jako na dlani. Když se na scéně objevil čert, někteří se opravdu báli. Většinou jsme se hlavně smáli a především jsme se dozvěděli, jak to vlastně bylo s brněnským kolem i drakem. Na závěr představení jsme nešetřili potleskem.

Než jsme odjeli zpět do školy, šli jsme se podívat do průjezdu radnice na kolo i draka.

Mgr. Jaroslava Pelikánová

Aktualizace 02.02.2016