Děti čtou dětem - projekt na podporu malých čtenářů úspěšně pokračuje

V měsíci lednu jsme ve školní družině zahájili projekt na podporu našich malých čtenářů. Cílem je prohlubovat vztah dětí ke knihám a naučit je, že se literatura může stát nejen zdrojem poučení, ale i zábavy.

Naplánovali jsme si různé aktivity. Společná četba na pokračování se stala každodenní samozřejmostí.  Nezapomněli jsme ani na březnovou návštěvu místní knihovny, která se již stala naší tradicí. Malování na chodníku u příležitosti 95. výročí oslavy založení Knihovny Jiřího Mahena v Brně se dětem velmi líbilo. Mezi další akce patří navázání spolupráce pana vychovatele Kučery s mateřskou školou na Horníkové. Třeťáci z jeho oddělení dochází do školky číst dětem před spaním pohádky.

Vydařené akce našeho projektu nasvědčují, že ke splnění jeho cíle jsme vykročili správným směrem.

Na fotografiích Terezka a Vendulka čtou pohádky v oddělení Krtečků.

J. Peloušková

Aktualizace 20.06.2016