1.B na ekologickém výukovém programu

Páteční dopoledne 16.10. 2015 proběhlo v 1.B na výukovém programu. Lavice ve třídě jsme poprvé vyměnili za stoly v DDM Paleta v Židenicích. Tématem programu "Zachraňme planetu" bylo znečišťování životního prostředí, třídění odpadů, příroda a ekologie.

Po krátkém přivítání lektora Vaška se žáci rozdělili do skupinek a odpovídali na otázky o znečišťování životního prostředí. Na nástěnce popisovali obrázky s tématikou skládka a kontejnery, město a vzduch, auta a kola, voda, les, moře....Poté si každý žák vybral pracovní list a dle zadání lektora ho zdárně vypracoval.

Po svačině a krátkém odpočinku děti obdržely kartičky s různými obrázky a jejich úkolem bylo roztřídit je a vložit do správného kontejneru na plast, papír a sklo. Tento úkol byl pro děti jednoduchý, protože na naší škole papír a plast žáci třídí již od prvních tříd přímo ve třídách. Žáci se dozvěděli, že existují i kontejnery na použité čisté oblečení, bioodpad, elektroodpad a co do nich patří. Povídali jsme si i o recyklaci a spalovně. Zajímavostí i pro Vás jistě bude, že město Brno má 40 sběrných dvorů!

Na závěr si žáci vyrobili tužku z odpadového materiálu a odnesli si ji obohaceni o nové informace domů. Fotky si prohlédněte ve fotogalerii.

Ve fotoalbu si můžete prohlédnout více fotografií

Mgr. Eva Maršíková

Aktualizace 18.10.2015