Pozdravy z Anglie - podruhé

Milí rodiče, spolužáci a učitelé, jste zvědaví na další novinky z Anglie?

V úterý jsme byli v pirátské vesničce Rye a v muzeu Yesterday´s world, kde jsme viděli obchody, lékárnu, kadeřnictví a hračky našich anglických babiček.

Ve středu byl luxusní výlet do Brightonu, kde jsme strávili úžasný čas v Sea life center pozorováním žraloků, karet obrovských, sasanek a dalších mořských potvůrek. Dokonce jsme si mohli oficiálně sáhnout na sasanku a okusit, jaké je její jemné žahání. V Royal Pavillionu jsme sice nemohli fotit, ale dojmy zůstanou navždy – kdo by čekal palác v Anglii palác indického vzhledu s čínskou výzdobou plnou draků a zlata?

Ve čtvrtek jsme zažili nezapomenutelnou procházku po bílých útesech Seven Sisters. Protože naši učitelé se kamarádí se Svatým Petrem, vyšlo i počasí na hodinové procházce kolem útesů foukalo a byla zima a dokonce i pršelo JEN před a po procházce.

No a co tu baví všechny asi nejvíc? Samozřejmě hodiny angličtiny ve škole. Jsme moc rádi, jak se mnohým žákům dařilo, a že nás svou aktivitou a znalostmi mile překvapili. Na typické britské jídlo v jídelně žádný z žáků nedá dopustit! Dokonce až tak, že někteří okamžitě prohlásili, že se sem stěhují. Jak by taky ne, když v nabídce je hamburger, pizza, hranolky, těstoviny…naštěstí i učitelé si přišli na své u nesmažených a zdravějších jídel. A co teprve ty večeře s různými dezerty u hostitelských rodin…hmmmm….

A zbytek už vám povíme v sobotu, až se vrátíme domů!

srdečně zdraví celá zahraniční výprava

Ve fotoalbu si můžete prohlédnout fotografie z celého zájezdu

Aktualizace 13.02.2021