Klub informatiky byl zajímavý a užitečný

Počítače, internet a další vymoženosti současné doby… Ať chceme či nechceme, obklopují i nás, členy Klubu seniorů Brno-Líšeň. Pochopili jsme, že i nám mohou být užitečné, otevřít nám okno do světa, zprostředkovat živý kontakt s blízkými, přinést poučení i zábavu. Proto jsme rádi využili velkorysou nabídku ředitele ZŠ Horníkova 1. Od září loňského roku jsme mohli jednou týdně bezplatně navštěvovat Klub informatiky vedený zkušeným lektorem, využívat veškerými moderními technologiemi vybavenou počítačovou učebnu.

Ing. Ladislav Škraňka nás ochotně a s porozuměním pro mentalitu starší generace provázel. Mnoho nového jsme se naučili, zdokonalili jsme se v dovednostech, které náš živost mohou usnadňovat i zpestřovat. V klubu jsme si vyměňovali poznatky a zkušenosti a našli také pomoc při řešení problémů s provozem domácích počítačů, tiskáren či připojení k internetu. Vedoucímu klubu v tom kvalifikovaně a ochotně pomáhal i žák 7.A Filip Mojžíš.

Klub informatiky při ZŠ Horníkova 1 byl pro nás rozhodně přínosný a zajímavý. A zřejmě nezůstane jen při nás osmnácti statečných, další senioři již o přihlášení projevili zájem. Proto doufáme, že nám vedení školy opět vyjde vstříc a činnost klubu bude moci pokračovat i po prázdninách.

Vedení školy a vedoucímu klubu chceme i tímto způsobem za dosavadní spolupráci poděkovat. Na činnost v novém školním roce se již velmi těšíme!

Blanka Tuscherová, předsedkyně Klubu seniorů Brno-Líšeň, z.s.

Aktualizace 21.02.2021