Promítej i Ty! - film Solartaxi + prezentace 5.B

V rámci cyklu projektu Promítej i Ty promítáme v únoru další film - Solartaxi. Kromě filmu se můžete těšit i na prezentaci třídy 5. B. Uslyšíte povídání žáků třídy, z 1. stupně, kteří mají odvahu a chuť představit vám své (možná i tajné) sny a aktivity. Třeba jednou o žácích této třídy uslyšíme podobně jako o hrdinovi filmu, který si v dospělosti splnil také svůj dětský sen – sen procestovat zeměkouli v autě na solární pohon.

Dokumentární

Německo / Švýcarsko / USA / Indie, 2010, 68 min

Jako malý kluk si Louis Palmer nakreslil do sešitu auto na sluneční pohon. Jeho snem bylo objet v něm celý svět. Po dvaceti letech se už jako učitel na základní škole ve švýcarském Luzernu ke svému snu vrátil a s pomocí několika nadšenců ho začal realizovat. V létě roku 2007 tak spatřil světlo světa první prototyp vozidla, které díky solárním panelům umístěným v přívěsu bylo schopno nepřetržitého provozu pouze na sluneční pohon. Cesta tedy mohla začít. K Louisovu překvapení se jeho auto ani po několika stovkách kilometrů nerozpadlo, a tak mohl za velkého zájmu lidí i médií ve své propagační cestě pokračovat a po osmnácti měsících ji úspěšně ukončit. V každé ze čtyřiceti zemí, které navštívil, uspořádal ve vybrané škole přednášku, a na konferenci Organizace spojených národů o globálním oteplování byl dokonce pověřen funkcí oficiálního taxikáře ministrů jednotlivých zemí. Svižně sestříhaná roadmovie Erika Schmitta s energickou hudbou a pozoruhodnými obrázky z netradiční cesty ukazuje splnění jednoho dětského snu, který by mohl zásadním způsobem přispět k celosvětovému snížení emisí.

"Je úžasné vidět, jak si lidé plní své sny a jdou za tím, čemu věří! Věřím, že každý člověk zde má nějaký úkol a za úspěch považuji říci: já dělám něco, co dělat chci, ne protože to dělat musím."

A jaký film si promítneme v březnu?

Hlasujte v anketě na  https://docs.google.com/a/zshornikova.cz/forms/d/1yn5lSYna8D_5SNi6NSmZ3sl8s9G-o1a1Z0E8dy8f8DE/edit

a sdílejte na Facebooku

Mgr. Zuzana Kruťová