Adaptační kurz 6.A a 6.B v Jedovnicích

Ve dnech 10. – 12. září se obě šesté třídy zúčastnily plánovaného adaptačního kurzu v jedovnickém kempu. Tuto radostnou událost uvítali nejen žáci šestých tříd, ale jistě také zbývající třídy, kterým odpadla výuka informatiky a anglického jazyka J. S přesunem do areálu jedovnického kempu nám pomohly i ruce pana ředitele, který zajistil převoz našich batohů. Po příjezdu do kempu jsme osídlili luxusem překypující chatky a vyrazili vstříc novým zážitkům... A že jsme si užili! Našli jsme několik exemplárních kousků lesních hřibů, vlastními silami jsme nasbírali dřevo z blízkého lesa na večerní oheň, opekli jsme si výborné buřty a hráli jsme spoustu zábavných her v kempu i v lese.

Na čtvrtečním programu, ukryti před deštěm v klubovnách, jsme se pod vedením naší školní psycholožky snažili navzájem poznat s novými třídními učiteli prostřednictvím her a různých aktivit. Něco jsme vypátrali během povídání, něco nám řekli sami a určitě i oni se dozvěděli hodně o nás, jak spolu komunikujeme a spolupracujeme. Společnými silami se nám podařilo navrhnout třídní erby. Všechno, co jsme podnikli a zažili během těchto tří dnů, nám určitě pomůže zvládnout „na pohodu“ celý školní rok. A to vše navzdory nepříznivému počasí, které nás nijak nešetřilo.  O to víc jsme ocenili teplý čaj výborné chuti, který pro nás nachystaly paní kuchařky. Nedočkaví rána jsme se těšili na výborné rohlíky z pekárny Blansko (některým z nás přišly k chuti i večer, kdy nám je naši učitelé nadělovali ze železných zásob). Ještě dlouho budeme vzpomínat na ubytování v historických chatkách, jež nám poskytly suché zázemí a dovolily nám ohřát se znovu na lidskou teplotu 36,6 °C J.

Ve škole, při závěrečném hodnocení našeho pobytu, jsme všichni dostali diplom za úspěšné přežití bojových podmínek, které nám počasí připravilo. Ale i na to budeme rádi vzpomínat. Škoda jen, že jsme nejeli úplně všichni. Hříbků přeci bylo v lese dost pro každého.

Více fotografií si můžete prohlédnout ve fotoalbu.

Mgr. Dušana Jurková, Mgr. Vlastimil Čech, Mgr. Roman Fouček

Aktualizace 21.02.2021