Projekt Edison

V týdnu od 22. 9. do 26. 9. 2014 proběhne na naší škole projekt na podporu výuky angličtiny Edison, pořádaný studentskou organizací AIESEC. V rámci tohoto projektu bude 7 studentů z různých koutů světa obohacovat celý týden naši výuku. Můžeme se těšit na zástupce z Indonésie, Brazílie, Číny, Iránu, Egypta, Bulharska a Rumunska. Během týdne budou mít možnost všichni žáci 1. stupně i naší mateřské školky se s některým ze studentů potkat zeptat se jich s podporou vyučujících nebo asistentů pedagoga na cokoliv, co je o jejich zemi nebo o nich samotných zajímá. Žáci 2. stupně se budou s vybraným zahraničním studentem věnovat práci na projektu. Student s nimi stráví celý týden a bude jim vyprávět o své zemi, rovněž se bude zapojovat i do běžné výuky. Žáci se mohou těšit nejen na poutavé příběhy a zajímavé fotografie, ale naučí se například tradiční písně, tance, hry nebo jídla. Na konci týdne proběhne Global village, kde nám žáci spolu se svým zahraničním studentem představí jednotlivé země, jak jinak než v anglickém jazyce.

Zahraniční studenti budou celý týden ubytováni v rodinách našich žáků Ondřeje Enžla, Richarda Kociána, Moniky Kubešové, Gabriely Výletové a Vojty Kocourka. SRDEČNĚ DĚKUJEME RODINÁM NAŠICH ŽÁKŮ, ŽE SE STALI HOSTITELSKÝMI RODINAMI A PŘEJEME JIM POHODOVÝ MULTIKULTURNÍ TÝDEN.

Bližší informace o projektu se dozvíte na: http://www.aiesec.cz/skoly/edison

První fotoreportáž

První den proběhlo krátké seznámení s našimi studenty v tělocvičně. Poté procházeli školou a navštěvovali různé třídy, kde se jich žáci mohli ptát na co chtěli. Pochopitelně anglicky:o) Navštívili také naše nejmenší v mateřské školce. V hudební výchově se učili českou národní hymnu. Podívejte se na několik prvních fotografií.

Více fotografií najdete ve fotoalbu projektu

Druhá fotoreportáž

V dalších dnech projektu navštěvují studenti jednotlivé třídy na prvním i druhém stupni. Někde vedou celé hodiny v angličtině. V kuchyňce vaří společně se žáky národní jídla, v hudební výchově zpívají. Ve čtvrtek se chystají jednotlivé "Village", abychom se v pátek mohli podívat na výsledek společné práce.

Více fotografií najdete ve fotoalbu projektu

Mgr. Roman Burda, ředitele školy