V sobotu jsme uklidili Hády i okolí školy

Už měsíc před úklidovou akcí jsme informovali na webu školy, nástěnkách, Facebooku, organizátorském webu www.uklidmecesko.cz. S radostí jsme tak mohli sledovat, jak se nám lidé postupně hlásili.

Pro dobrovolníky jsme měli připravené občerstvení (nealko, pivo, banán, tatranky, lízátka, ledňák) a výtečný oběd knedlo-vepřo-zelo. Dobrovolníci se hlásili emailem. Počítali jsme se 40 lidmi. Díky velké propagaci nakonec přišli i nepřihlášení a bylo nás 50 dobrovolníků!

Pohleďte na fantastickou statistiku. Přišla asi 1/3 žáků školy, 1/4 zaměstnanců školy a 1/3 líšeňské veřejnosti.

Rozdělili jsme se na 2 skupiny:

• jedni pomáhali na pozemku školy s výsadbou na školním pozemku, dále uklízeli odpadky nafoukané v keřích, osekávali keře a prosekávali nálety v keřích.

• druhá skupina se vydala do přírodní rezervace Hády. Děti se nebály škrábanců ze šípkových keřů a vytahovaly zpod nich množství PET lahví. Byli jsme ŠOKOVANÍ, kolik odpadu se posbírá v přírodní rezervaci!

Našli jsme kuriózní kousky, důkazy, že většina odpadu se téměř nerozloží. Sáček od mléka starý 20 let byl skoro jako nový. Nože z lední brusle byly pouze zrezivělé. Z kusů nalezených součástí auta jsme málem mohli poskládat nové.

Počasí nám vyšlo, atmosféra byla zábavná a parta byla skvělá :-).

Děkuji všem zúčastněným dobrovolníkům za přiloženou ruku k dílu a za dobrou náladu:

• žákům Milče Fridrichové, Honzíkovi Ngo, Vojtovi a Ondrovi Enžlovým, Matěji Pospíšilovi, Davidu Procházkovi, Martinu Mitrengovi, Lucce a Simče Čechovým, Víťovi Maruškovi, Luboši Kosovi, Patriku Pernicovi, Adélce Coufalové, klukům Kyvířovým,

• rodičům našich výše jmenovaných žáků, rodině Enžlových, paní Coufalové, panu Kyvířovi,

• z řad kolegů ze ZŠ panu řediteli s rodinou, Martě Zemánkové, Mirce Mikulicové, Věrce Jokešové, Víťovi Vardanovi, Pepovi Holasovi a pracovníkům kuchyně panu Příborskému, paní Nehybové a Rozčínské,

• z řad široké líšeňské veřejnosti pak Michalu Vránovi, Janě Ševčíkové, Kateřině Kolesové s přítelem, Aleně Konečné, Ludmile Lydii Machové, Haně a Danieli Jančulovým, rodině Jagosi, rodině Přichystalové, Davidu Kyvířovi, Michalu Kašíkovi, Editě Kremláčkové a všem dalším, kteří se zúčastnili bez přihlášení a neznám tudíž konkrétní jména.

Děkuji všem sponzorům, kteří nám zajistili občerstvení pro dobrovolníky: Ing. Miroslav Kudera; řeznictví Sláma - Hejna v.o.s., Brno; Ovoce zelenina Hledík, Vyškov; Picado CZ, s.r.o. Nový Jičín; pracovníci školní jídelny ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1.

Ve fotoalbu si můžete prohlédnout více fotografií a nezapomeňte se podívat i na video!

Mgr. Zuzana Kruťová

Aktualizace 13.12.2015