Matematický klokan 2015

V pátek 20. 3. se naše škola jako každý rok zapojila do celosvětové soutěže Matematický klokan. Žáci, kteří mají zájem o logické matematické úlohy, se přihlásili u svých vyučujících matematiky a natěšeni čekali na zahájení soutěže. Když se konečně dočkali, měli před sebou 60 minut soustředění a rozhodování o volbě správné odpovědi. Soutěžilo se ve dvou kategoriích - Benjamín (6. a 7. třída) a Klokan (8. a 9. třída).

Zde jsou výsledky:

V kategorii Benjamín zvítězil Vít Maruška s 89 body, na druhém místě se umístili Šárka Odstrčilová a Jiří Pavelek (všichni 7.A) se 77 body a třetí skončila Anička Bučková (7.B) se 71 bodem.

V kategorii Kadet zvítězila Karolína Hlaváčová s 53 body, za ní se umístila Barbora Rybníčková s 52 body a na třetím místě skončil Ondra Chovanec se 48 body (všichni 9.A).

PaedDr. Eva Marvanová

Aktualizace 13.12.2015