Mladé zdravotnice vítězí již potřetí!

Již v minulých článcích na webu jste se dočetli, že naše děvčata z 9. A se zúčastnila městského kola soutěže mladých zdravotníků v Brně a umístila se na 1. místě. Dále se zúčastnila soutěže česko-slovenských hlídek Českého červeného kříže v Rožnově pod Radhoštěm a opět se umístila na 1. místě. Protože jsme věděli, že deváťačky jsou jedničky, vypravili jsme se i na krajskou soutěž do Znojma.

Z každého okresu Jihomoravského kraje nastoupilo 1 vítězné družstvo daného okresu. Bylo tedy celkem 10 soutěžních družstev v kategorii 1. stupně a 10 družstev v kategorii 2. stupně. Tudíž bylo i 10 soutěžních stanovišť. Ovšem na více než polovině z nich nebyly žádné praktické úkoly, ale teoretické zdravotnické otázky, otázky z pravidel silničního provozu, z určování léčivých rostlin… Že tato stanoviště byla nesoutěžní, jsme se dozvěděli až při vyhlašování výsledků. Naše družstvo začínalo všemi těmito nepraktickými úkoly, nadšení do ošetřování reálně nasimulovaných zranění tak postupně opadalo. Tento týden byly 2 děvčata ze stabilního zdravotnického týmu na školním zájezdu v Anglii. Ovšem ani psychické ani personální oslabení skupinku našich zdravotnic neohrozilo.

Tým ve složení dívek z 9. A: Veronika Domesová, Kikina Klossová, Terka Koplová, Ellen Koppová a nově zaškolená a šikovná Kája Hlaváčová se umístil na krásném 3. místě. Za třetí nejlepší umístění v Jihomoravském kraji patří velké díky panu řediteli Burdovi, který děvčata na zdravotnická klání připravoval.

Ve fotoalbu si můžete prohlédnout více fotografií

Mgr. Zuzana Kruťová

Aktualizace 13.12.2015