Dovednostní workshop z fyziky

Ve čtvrtek 12. února zavítala třída 9.A na SŠ Čichnova. Hlavním účelem workshopu bylo rozšíření fyzikálních poznatků u žáků v oblasti elektrických jevů.

Žáci měli možnost prakticky si vyzkoušet a ověřit rozdílné působení stejnosměrného a střídavého proudu a napětí u různých vodičů, polovodičů a nevodičů. Poté byli žáci seznámeni s pojmem „inteligentní domy“ (s vytvářením zabezpečovacích systémů domů, ovládání a řízení domácnosti přes internet).

Po skončení výukového programu žáci ještě navštívili „Regionální veletrh fiktivních firem“, kde si místní studenti zkoušeli nabízet a prodávat nejrůznější zboží, sepisovat smlouvy a faktury. Naši žáci svým účinkováním posloužili studentům jako „fiktivní“ kupující.

Fyzikální workshop byl pro žáky velmi poutavý, zajímavý a pro rozšíření fyzikálních znalostí a dovedností rovněž přínosný.

Ve fotoalbu si můžete prohlédnout více fotografií

Mgr. Jan Musil

Aktualizace 13.12.2015