Student Cup 2014

Ve středu 10. 9. 2014 se vybraní žáci ze sedmého a osmého ročníku zúčastnili již druhého ročníku soutěže Student Cup na SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví Čichnova v Brně.

Studenti střední školy si pro děti z mnoha brněnských škol připravili celkem deset disciplín zaměřených jak na sportovní výkony a obratnost, tak na vědomosti v oblasti železničářství a spojů.

Děti si měly možnost prohlédnout a vyzkoušet hasičskou techniku, vázání uzlů, proběhnout si překážkovou dráhu Wipeout nebo si na vlastní kůži otestovat svoji výkonnost na vojenské překážkové dráze Boothcamp. I přes nelehké úkoly se naši žáci rvali s disciplínami jako lvi a nic nevzdali bez boje, což je vidět na příslušném videu. Během prohlídky školy si někteří z nás ověřili své schopnosti v roli operátorů call centra, odhalili jsme zákulisní tajemství banky a pošty či jak se logisticky řídí a zabezpečuje nákladní doprava.

Z akce jsme odjížděli spokojení a plní nových informací a zážitků a nezbývá nám, než poděkovat organizátorům za jejich práci a nadšení a těšit se na nový ročník.

Mgr. Hana Pavlíčková, Barbora Žabková

Aktualizace 21.02.2021