Mistryně Evropy na ZŠ Horníkova

Obrovského úspěchu dosáhla žákyně naší školy Kristýna Klossová z 8. A, která se stala mistryní Evropy staršího žactva koncem září 2013 ve vrhu koulí.

Co tomuto snu všech sportovců předcházelo? Ke sportování ji přivedli již v útlém věku její rodiče. Poněvadž byla všestranně nadaná, volný čas trávila nejen atletikou, ale i házenou. V obou sportech dosahuje vynikajících výsledků. V házené hraje za Tatran Bohunice. Celostátní 1. ligu mladších dorostenek ukončily na velmi pěkném 3. místě. Jejího nadání si všimla brzy i reprezentační trenérka a vybrala ji jako nejmladší účastnici turnaje Olympijských nadějí, kde v letošním roce obsadily 3. místo.

Stejně jako v házené, i v atletice dosahuje skvělých výsledků. Poněvadž výčet by byl velmi dlouhý, zmíním pouze ty nejvýraznější. Je mistryní Moravy a Slezska ve vrhu koulí a hodu diskem. Mistryně Jihomoravského kraje v disciplínách disku, kouli, oštěpu a překážkovém běhu na 60 m.

Kristýna je velmi skromná, svoje úspěchy mi vždy oznamovala se sklopenýma očima a ruměncem ve tváři. O tom, že dosahuje výborných výsledků nejen na sportovním kolbišti, ale i ve škole, svědčí fakt, že patří k premiantkám 8. A třídy. Sedmou třídu ukončila se samými jedničkami. Kristýně přejeme mnoho úspěchů a hodně následovníků.

Text a foto: V. Vardan

Aktualizováno 22.02.2021