Naše škola hostila turnaj mistrovství ČR ve scrabblu

Základní škola Horníkova v Brně Líšni poskytla v sobotu 14. září 2013 zázemí pro další z řady kvalifikačních turnajů pro listopadové Mistrovství České republiky ve scrabblu. Město Brno patří již od počátků českého scrabblu k tradičním baštám populární hry se slovy. První brněnský turnaj se uskutečnil v roce 2001 a v krásném prostředí školy v Líšni se letos milovníci písmenek sešli již popáté. Mezi účastníky byli opět i hráči z brněnského klubu Raci, jehož barvy letos nejlépe hájila Zuzana Pospíšilová na 36. místě.  Vítězství v turnaji vybojoval s přehledem Jaromír Buksa z Prahy se 7 vítězstvími a jednou remízou z 9 kol, na druhém místě skončil největší favorit Břetislav Basta z Jihlavy a na třetím Pavel Palička z Huštěnovic.

Kromě výsledkově nejlepších hráčů byli oceněni i vítězové vedlejších kategorií a pěkná cena tak čekala mimo jiné na nejmladšího účastníka, jímž byl devítiletý Vojta Vacek z Prahy a na autora nejhodnotnějšího slova ZAKRMENÍ za 140 bodů, které položil Tomáš Rodr z Trutnova. Láká-li vás hra s tvořením slov, pak všechny výsledky a spoustu dalších informací a zajímavostí můžete najít na webových stránkách České asociace scrabblu www.scrabble.hrejsi.cz .

Poděkování za letošní vydařený turnaj patří zejména tradiční organizátorce Martině Iliasové, vedení Základní školy Horníkova a všem sponzorům, kteří věnovali ceny pro nejlepší účastníky.

Text a foto: M. Iliasová

Aktualizováno 22.02.2021