Jak se učit cizí jazyky a současně si vyzdobit školu

To se úspěšně podařilo žákům ZŠ Horníkova 1. Dne 26. 9. 2013 proběhlo na naší škole projektové vyučování uspořádané ke Dni evropských jazyků. Žáci si mohli první dvě vyučovací hodiny netradiční formou procvičit a rozšířit svou slovní zásobu především v anglickém, ale i německém jazyce. Třídy ve druhém, třetím a čtvrtém ročníku si se svou třídní učitelkou zahrály jazykové hry a přitom si také vytvořily malé jazykové pomůcky. Žáci pátého až devátého ročníku nejdříve překládali do angličtiny nebo němčiny názvy předmětů ve třídě, prostorů na chodbách i označení místností v budově školy. Následně vytvořili k těmto překladům výtvarně vydařené cizojazyčné nápisy, kterými označili prostory v budově školy. Vybavení tříd je nyní v některých učebnách vyzdobeno překlady v anglickém jazyce.

Zaujmou nás však i nápaditá označení učeben i míst na chodbách naší školy v anglickém i německém jazyce. Každý návštěvník školy si může nyní prohlédnout výsledky tvořivé práce našich žáků a společně s námi si procvičit své znalosti v cizích jazycích.

Text a foto: M. Herková

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout více fotografií.

Aktualizováno 22.02.2021