Fakultní škola Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity

telefon: 517 541 811, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575
IZO 048512575, RED IZO 600107957,  bank. účet 4010044670/6800, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň


 

Školní informační
systém

 ZŠ Horníkova 1  MŠ Horníkova 1  MŠ Poláčkova 13 

Aktuality | O nás | Dokumenty a formuláře | Celoškolní projekty | Jídelníček ŠK | Interní aplikace

Zlatá děvčata - Velikonoční florbal dívek na ZŠ Tuháčkova

O tom, že máme šikovné florbalistky, jsme se přesvědčili již na podzim, kdy dívky zaslouženě zvítězily v turnaji pořádaného pod záštitou primátora Brna.

Na tradičním turnaji tedy před námi stála výzva obhajoby titulu mistryň Brna.

První hrací den se hrálo o postup ze skupin. Los dívkám přisoudil ZŠ Laštůvkova a ZŠ Bosonožská.

ZŠ Laštůvková nastoupila ve velmi silné sestavě, kdy kostru týmu tvořily hráčky Bulldogs Brno. Naše hráčky se však soupeře nezalekly a po výborně takticky odehraném výkonu jsme dívky ze ZŠ Laštůvkova porazili výsledkem 4:0. Zápas se ZŠ Bosonožskou pak připomínal hru kočky s myší. Dívky zvítězily jasně 14:0 a my postoupili do finálových bojů.

Finálový den na nás čekaly 3 zápasy – spolufavorita ze ZŠ Holzova jsme přejeli 4:0, drápky ukázala ZŠ Tuháčkova, ale zodpovědný výkon a výborná střelecká muška nám přisoudil výsledek 4:2. Poslední zápas se ZŠ Kotlářská byl pak po celou dobu v naší režii a naše skvěle fungující obrana dovolila soupeřkám pouze jeden jediný zásah do naší sítě. Konečné skóre se zastavilo na čísle 4:1 a my se mohli radovat nad zaslouženým prvním místem v turnaji.

Kostru týmu tvořily tyto hráčky: Veroniky Roubalová a Stojková (vyhlášeny nejlepšími střelkyněmi turnaje, obě po 6 brankách), Gabriela Zatočilová, Anna Odvářková, Kristýna Turková, Veronika Výduchová, Zdena Trautmannová, Natálie Klimentová, Monika Hrdličková, Simona Jarolímková.

Dívkám děkujeme za předvedený výkon a skvělou reprezentaci školy.

Sportu zdar, florbalu zvlášť!

Mgr. Martin Půček